Skip to content
🥕

Calorii Legume

Informații nutriționale pentru legume

Tabel Complet: Calorii si Valori Nutritionale

Tabel Complet: Calorii si Valori Nutritionale - Legume
AlimentCalorii (kcal)Proteine (g)Carbo (g)Grasimi (g)
Cartof772170.1
Cartof dulce861.6200.1
Broccoli342.870.4
Roșie180.93.90.2
Castravete150.73.60.1
Ardei Gras31160.3
Zacuscă1401.51010
Fasole Bătută1506166
Hummus1667.914.39.6
Spanac232.93.60.4
Năut1648.927.42.6
Linte116920.10.4
Ulei de Măsline88400100
Măsline1150.8611
Ceapă401.19.30.1
Morcov410.99.60.2
Sfeclă Roșie431.69.60.2
Conopidă251.950.3
Dovlecel171.23.10.3
Vânătă25160.2
Ciuperci223.13.30.3
Usturoi1496.4330.5
Mazăre815.414.50.4
Tofu14415.82.88.7
Vinete2515.90.2
Varză albă251.360.1
Porumb fiert963.4211.5
Ulei de Cocos86200100
Ulei de Floarea-Soarelui88400100
Maioneză68010.675
Ketchup1011.2250.3

* Toate valorile sunt per 100g de produs