Skip to content
🍎

Calorii Fructe

Calorii și valori nutriționale pentru fructe proaspete

Tabel Complet: Calorii si Valori Nutritionale

Tabel Complet: Calorii si Valori Nutritionale - Fructe
AlimentCalorii (kcal)Proteine (g)Carbo (g)Grasimi (g)
Măr520.3140.2
Banană891.1230.3
Portocală470.9120.1
Căpșuni320.780.3
Avocado1602915
Struguri690.7180.2
Pepene Roșu300.680.2
Kiwi611.1150.5
Mango600.8150.4
Ananas500.5130.1
Pepene Galben340.880.2
Afine570.714.50.3
Pere570.415.20.1
Piersici390.99.50.3
Cireșe631.1160.2
Zmeură521.211.90.7
Prună460.7110.3
Lămâie291.190.3
Curmale2771.8750.2
Grepfrut420.810.70.1
Rodie831.718.71.2

* Toate valorile sunt per 100g de produs